Categories
Uncategorized

Dobry stomatolog rzeszów

Jak prawidłowo dbać o zęby
Pewnie każdemu z nas przytrafia się czasem ból zębów. To okropna dolegliwość może zaskoczyć nas praktycznie w każdym miejscu, ma ona różnorakie przyczyny, a co za tym idzie nie zawsze jesteśmy w stanie sobie z bólem skutecznie poradzić. Aby zmniejszyć szansę występowania bólu zębów, należy o nie odpowiednio zadbać. Zobaczmy więc co możemy zrobić dla poprawy stanu naszego uzębienia.

Wizyty u stomatologa
Odwiedziny kontrolne w gabinetach dentystycznych to składnik absolutnie podstawowy jeżeli chodzi o zdrowie naszych zębów. Kontrole powinny odbywać się co 3-4 miesiące w przypadku dzieci, oraz co pół roku w przypadku dorosłych. W czasie takiej wizyty lekarz sprawdza stan zębów, powiadamia nas o możliwych ubytkach które należy uzupełnić. Koszt takiej kontroli jest relatywnie niski, niestety niewiele osób decyduje się by robić to regularnie.

Jak dbać o zęby w domu
Powinniśmy w stosowny sposób zatroszczyć się o higienę zębów. Wielu stomatologów poleca mycie zębów po każdym posiłku ,myć należy co najmniej 3 minuty. Zapewne nie każdy ma możliwość myć zęby w każdym miejscu którym się znajduje, w takim przypadku zaleca się myć je przynajmniej 3 razy dziennie – rano, po obiedzie i wieczorem. Uprzednio należy zaopatrzyć się w stosowną szczoteczkę – najlepiej z miękkim lub średnim włosiem. Kolejnym zabiegiem który możemy robić jest płukanie zębów – na rynku dostępne jest wiele różnego typu płukanek, poza tym, że niszczą bakterie, to skutecznie odświeżają oddech. Tego rodzaju produktów należy używać 2 razy każdego dnia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.